Upgrades

PmWiki je navržena pro jednoduchou aktualizaci bez ovlivnění uložených stránek a nastavení. Ve většině případů stačí pouze nakopírovat novou verzi přes stávající soubory (tj. přepsat je).

Poznámka pro uživatele PmWiki 1.0 sites: Přechod z verze 1.0.x na 2.0 vyžaduje více inteligence než pouhé přepsání souborů , viz PmWiki:Upgrading From PmWiki 1.

Aktualizace PmWiki:

1. Přečtěte si Poznámky k vydání

Pokud aktualizujete na novou verzi úrovně "major release" (tj. vydání lišící se od předchozího číslem již na druhém místě např. z 0.5.27 na 0.6.0), potom si přečtěte pozorně PmWiki:ReleaseNotes(=Poznámky k vydání) než začnete s aktualizací; mohou být nutné zásahy. Přestože od verze 2.0 beta je to opravdu jen překopírování souborů, neuškodí...

2. Zálohování

Vždy je nutno před změnou celou instalaci zazálohovat Zálohování (a obnova). Můžete zkopírovat celou instalaci nebo jen adresář wiki.d/ a jiné lokální (jako config.php, localmap.txt, adresář uploads/ etc.).

3. Stažení a rozbalení archivu

Stáhněte si zvolenou verzi z PmWiki:download stránky.

Rozvalte tar archive tar -xvzf tgzfile, přičemž tgzfile je stažený soubor; tím vytvoříte pmwiki-x.y.z adresář s novou verzí softwaru.

4. Kopírování

Přepište těmito soubory vaší stávající instalaci. Například pokud máte nainstalovanou PmWiki v adresáři pmwiki, provedete tento příkaz:

cp -a pmwiki-x.y.z/. pmwiki

Note that BSD systems will not have the -a option as a command-line argument for cp, but that's okay, since it's just shorthand for cp -dpR, so use that instead of -a.

Na některých FreeBSD serverech a Mac OS X je třeba použít

cp -Rpv pmwiki-x.y.z/. pmwiki

5. Aktualizovat přizpůsobení a recepty z kuchařky

Vyjma místních přizpůsobení a použitých receptů z kuchařky je hotovo.

Stránka PmWiki:Site Analyzer zobrazí možné aktualizace receptů.

Jestliže jste svá přizpůsobení nerealizovali v souborech pmwiki.php a skriptech v adresáři scripts/, vaše instalace by měla být plně funkční. (Změny zmíněných souborů nejsou doporučeny.

(Místní přizpůsobení? je třeba provádět v local/config.php, pub/css, apub/skins/yourskinname)

Poznámka: Další tipy naleznete na stránce PmWiki:Troubleshooting.

<< Úvodní nastavení | Index dokumentace | Administrace nahrávání přílohistration? >>

Jak určím číslo mnou používané verze PmWiki?

viz version? - .

Jak vyzkoušet novou verzi bez změny stávající instalace užívané návštěvníky?

Nejjednodušší je nainstalovat novou wiki do odděleného adresáře a pro novou instalaci vložit do souboru local/config.php:


    $WikiLibDirs = array(&$WikiDir,
      new PageStore('/path/to/existing/wiki.d/{$FullName}'),
      new PageStore('wikilib.d/{$FullName}'));

Tak můžete vyzkoušet novou verzi bez ovlivnění stávající či rizika změny stránek. (Samozřejmě všechny recepty a přizpůsobení musíte zkopírovat/nainstalovat do nové verze ručně). (Pozn. překl - omlouvám se ale nejsem si jist zda je tento odstavec přeložen korektně (abyste mně netrhali hlavu:), není mi to jasné)

Po vyzkoušení pak aktualizujete.